معماری
خانه / موفقیت و مدیریت / امیدواری چیست و دلایل ساده برای امیدواری

امیدواری چیست و دلایل ساده برای امیدواری

احتمالا برای شما پیش آمده است که جملاتی همچون «هیچ چیز آن گونه که می خواهم، پیش نمی رود!»، «من چقدر بدشانسم!» و غیره را با خود تکرار کنید و فکر کنید که واقعا هیچ شانسی ندارید و جهان پیرامونتان در حال فروپاشی است. دفعه آینده که دچار افسردگی شدید و موجی از افکار ناامید کننده، وجود شما را فرا خواهد گرفت، به لیستی که در این مطلب آورده ایم، نظری بیاندازید. به آن ها بیندیشید. خواهید دید که فورا، حس بهتری پیدا می کنید و در نهایت خواهید دریافت که چقدر خوش شانسید.

۱– شما قادر هستید که در هنگام گرسنگی غذا بخورید.

خودمان را با گفتن اینکه «انسان های زیادی در سراسر دنیا، حتی در اروپا و کشورهای صنعتی، بر اثر گرسنگی یا تشنگی، جان خودشان را از دست می دهند» گول نزنیم. حتی فقیرترین افراد هم در بسیاری از کشورها، به طریقی خودشان را سیر می کنند و بسیاری از موسسات خیریه، مسئول این کار هستند. همین که شما اکنون این مطلب را می خوانید، نشان می دهد که قادر هستید خود را سیر نگه دارید.

۲– افراد زیادی شما را دوست دارند.

بسیار مهم است که همواره به یاد داشته باشیم، کسانی که در این کره خاکی هستند که به ما فکر می کنند و ما را دوست دارند. همسرتان، پدر و مادرتان، فرزندتان و دوستانتان شما را عاشقانه دوست دارند. چه لذتی بالاتر از این که بدانید، آن ها هر از چند گاهی به شما فکر می کنند و لبخند می زنند!

۳– حواس پنجگانه شما به خوبی کار می کنند و چشمانتان به شما اجازه می دهد این مطلب را بخوانید.

اکثر ما فراموش کرده ایم که این امکان را داریم که از حواس پنجگانه مان بهره ببریم. چه خوشبختی بزرگی است که صبح ها می توانیم چشمان مان را بگشاییم زیبایی جهان را دوباره کشف کنیم، لبخندی زیبا را بر روی لب های عزیزانمان ببینیم و خورشید را نظاره کنیم که در حال بالا آمدن در آسمان است.

چقدر استشمام بوی نان تازه و چای گوش دادن به موسیقی مورد علاقه مان در ابتدای روز لذت بخش است!

حواس پنجگانه شما به خوبی کار می کنند؛ پس، از آن ها بهره ببرید و از شانسی که بسیاری، از داشتن آن محرومند، لذت ببرید. منتظر نمانید تا یکی از حس های ما از کار بیفتد و آن موقع به ارزشش پی ببرید. از خوشبختی خدادادی خود نهایت استفاده را ببرید.

۴– شما آزاد هستید.

شما به این وبسایت دسترسی پیدا کرده اید و در حال خواندن مطالب آن هستید. این نشان می دهد که توانسته اید به علاقه های شخصی خود بپردازید. بنابراین در راهی درست، برای بهبود زندگی تان و ساختن جهانی بهتر قرار گرفته اید. شما به حدی باهوش هستید که می توانید بهترین ها را انتخاب کنید خوشبخت باشید و اطرافیانتان را نیز خوشبخت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس