معماری
خانه / آموزش / آموزش خیاطی / الگوی لباس و مانتو به روش مولر – قسمت ششم

الگوی لباس و مانتو به روش مولر – قسمت ششم

20160629_000746

بعد از اینکه کارور جلو را جدا کردید ( بعد از گشادی حلقه بر روی خط سینه باید کارور را جدا کنید ) خطی که به صورت عمودی تا بالا و پایین می کشید این خط خط وسط جلو است و از آن می توانید 2 سانت برای لباس هایی که جلو باز هستند به عنوان جا دکمه خارج شوید .

بر روی خط کمراز خط وسط به سمت چپ به اندازه یک دهم دور سینه به سمت داخل حرکت می کنیم وعلامت می زنیم و از آن به اندازه بلندی بالا تنه پیش به سمت بالا خطی عمودی و صاف می کشیم .

انتهای این خط را به خط وسط جلو وصل می کنیم و از محل تقاطع به سمت چپ به اندازه پشت یقه منهای 5/. جدا می کنیم و از محل تقاطع به سمت پایین به اندازه پشت یقه به علاوه 1 جدا می کنیم این دو خط جدا شده ره به صورت نیم دایره به هم وصل می کنیم این اندازه یقه جلو ولی به صورت کیپ است که برای یقه هایی مانند یقه آخوندی کاربرد دارد .

حالا از سر نقطه ای که بالا تنه پیش را تا آنجا پیش بردیم کمانی را به سمت چپ مانند کمان حلقه آستین می زنیم ولی کمان را باید بزرگ بزنیم حالا از سر کمان حلقه آستین به اندازه سرشانه پشت منهای نیم سانت خطی را تا روی این کمان جدید به صورت کج می کشیم و محل تقاطع را علامت می زنیم .

وقتی یقه جلو را بر روی خط افقی جدا کردیم اضافاتی روی خط باقی ماند این اندازه را با خط کش می گیریم و همان اندازه روی خط مذکوری که در بالا کشیم و نقطه ای که علامت زدیم به سمت چپ جدا می کنیم و آن نقطه را علامت می طنیم و نام آن نقطه الف است و حالا از محل تقاطع بالا تنه پیش به خط افقی که در اینجا آن را نقطه س می نامیم به سمت پایین اندازه خط مرکز سینه را علامت می زنیم تقریبا باید روی خط سینه بیافتد حالا این نقطه که نقطه ب است را به نقطه الف متصل می کنیم و آن را اندازه می گیریم به همان اندازه از نقطه ب به سمت نقطه س اندازه می زنیم و این نقطه را به گوشه یقه جلو متصل می کنیم این قسمت یک دور ریز مثلثی شکل داریم که در هنگام بسته شده بلندی سینه ایجاد می شود .

ادامه آموزش در مطلب بعد ارائه می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس