معماری
خانه / فناوری / افزایش طول عمر باتری موبایل

افزایش طول عمر باتری موبایل

باتری هایی که برای گوشی ها از آن استفاده می کنند از نوع لیتیومی هستند و سریعا خراب می شوند و برای اینکه بتوانید آن را درست نگه داری کنید و عمر آن ها را بالا ببرید بهترین نکات زیر را رعایت کنید .
وقتی از یک انسان هم زیاد کار بکشند بعد از مدتی از کار می افتد خب چه برسد به این وسایل برقی و شارژی که در اطراف ما وجود دارد پس بهتر است از گوشی تان فقط برای تماس گرفتن و کار هایی که تعریف شده استفاده کنید نه بیشتر الان دیگر افراد از گوشی به جای کتاب , به جای پلی استیشن , به جای چراغ قوه و به جای خیلی وسایل دیگر استفاده می کنند که این صحیح نیست و باعث می شود که باتری گوشی به سرعت نابود شود وقتی صفحه گوشی زیاد روشن بماند و شما مدام آن را شارژ کنید و یا در حالی که گوشی در شارژ است با آن بازی کنید دیگر از باتری که شارژی است چه توقعی دارید لا اقل شب ها آن را راحت بگذارید بهتر است هنگام خواب گوشی را خاموش کنید و یا در حالت پرواز قرار دهید تا گوشی به آرامش برسد .
نگذارید گوشی تان داغ شود و وقتی داغ شده صفحه آن را خاموش کنید و قاب را از دورش خارج کنید هرگز گوشی را در معرض نور آفتاب قرار ندهید زیرا که گرما باتری را تحلیل می برد و علاوه بر کاهش شارژ باتری خراب هم خواهد شد .
قبل از اینکه گوشی خاموش شود آن را شارژ کنید و نگذارید که شارژ گوشی کم شود و همین طور وقتی گوشی شارژ شد و یا اینکه با شارژ مطلوبی رسید آن را از برق جدا کنید مدام در شارژ بودن باتری را خراب می کند مانند این است که فردی مدام کار کند .
داشتن ویبره به جای زنگ باعث می شود که شارژ بیشتری از گوشی گرفته شود پس بهتر است که ویبره را از گوشی خود بردارید و گوشی را در حالت نور کم و در حالتی که صفحه در کمترین زمان خاموش شود قرار دهید با این کار باتری گوشی عمر بیشتری خواهد داشت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس