معماری
خانه / خانواده / آشنایی با شغل پرستاری از کودک

آشنایی با شغل پرستاری از کودک

اگر عاشق کودکان هستید وارد این شغل شوید در غیر این صورت شاید برخورد با کودکان برای چندین ساعت برای شما سخت و طاقت فرسا باشد و شما به جای لذت بردن از شغلتان از آن فراری خواهید بود .
برای ورود به این شغل به طور اصولی باید در مراکز آموزش پرستار کودک و یا با تحصیلات دانشگاهی که رشته پرستاری از کودک می تواند به آن مرتبط باشد می توانید وارد این شغل شوید و دیدن آموزش هایی نظیر روانشناسی کودک و کمک های اولیه و داشتن اطلاعات اولیه در رابطه با زبان انگلیسی و … برای یک پرستار کودک الزامی است .
میزان درآمد این شغل بسته به میزان تحصیلات فرد متفاوت می باشد از آنجایی که دستمزد پرستار توافقی است پس در شرایط مختلف می تواند حقوق متفاوتی داشته باشد .
این شغل از آنجایی که هیچ مرکز رسمی برای آن وجود ندارد و در مکان های رسمی مشغول به کار نمی شوید پس از بیمه و مزایا و حقوق تعریف شده خبری نیست شاید برخی از افراد که از نظر مالی توانا باشند بتوانند شما را بیمه کنند .
یک پرستار کودک در شرایط سنی مختلف کودک وظایف مختلفی دارد اگر کودک نوزاد باشد پرستار باید پوشک بچه را عوض کند و شیر او را بدهد و از او نگه داری کند ولی یک کودک 4 ساله بنا به خواسته خانواده باید آموزش های مختلف نظیر : نقاشی و آموزش موسیقی و … ببیند از مشکلاتی که در این شغل وجود دارد این است که برای خانواده کودک مسئولیت های یک پرستار تعریف نشده و از وی انتظاراتی نظیر تمیز کردن خانه نیز می رود و این کاملا اشتباه است و باید در هنگام بستن قرار داد این موارد قید شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

قالب وردپرس