خانه / آموزش / عمومی / آشنایی با شغل مدلینگ

آشنایی با شغل مدلینگ

مدلینگ یا مدل شدن شغلی است که در تمام دنیا بسیار پر طرفدار است و برخی از افراد آرزوی مدل شدن را دارند ولی هرکسی نمی تواند در این کار فعالیت کند و البته این کار هم سختی های خود را دارد .
شرایط لازم برای ورود به این شغل داشتن استایل بدنی مناسب , چهره زیبا و جذاب , قد و هیکل استاندارد و … که همه اینها باید در کنار اخلاق و ضوابطی باشد که یک فرد مدل بعد از شهرت باید از خود نشان دهد .
این کار برای خود سختی هایی نیز دارند از جمله ایستادن و انجام ژست ها و حالت هایی که برای عکس گرفتن باید رعایت شود آن هم در ساعات طولانی و جدای از اینها داشتن رژیم غذایی درست و عاری از هرگونه چربی و شیرینی و داشتن ورزش و خواب استاندارد برای حفظ استایل بدنی است .
مدل ها در سراسر دنیا حقوق و دستمزد مناسبی دریافت می کنند ولی ممکن است بسته به داشتن تعداد کار برای هر فردی متفاوت باشد البته برخی از مدل ها به دلیل جذابیت و داشتن طرفداران زیاد برای انجام کارها حقوق و دستمزد بیشتری دریافت می کنند .
در ایران برای ورود به این شغل شرایط و محیط مناسبی وجود ندارد و البته این شغل در کشور ما هنوز جا افتاده نشده و بسیاری هنوز با آن مشکل دارند و وزارت فرهنگ هنوز برای انجام رسمی و قانونی این شغل مجوز صادر نمی کند و افرادی که در کشور مشغول به کار هستند به صورت غیر قانونی این کار را انجام می دهند و مخصوصا با خانم ها بسیار برخورد می شود .
درست است که شاید انجام این کار برای خانم ها مشکل دار باشد ولی برای تبلیغات و جذب مشتری برای آقایان مشکلی وجود ندارد و امیدوارم که مسئولین در این باره تجدید نظر کنند زیرا که پیشرفت تولید و برند های ایرانی منوط به دیده شدن است و این کار یعنی مدلینگ بهترین راه آن است .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code