خانه / آموزش / عمومی / آشنایی با شغل بادیگارد و محافظ شخصی

آشنایی با شغل بادیگارد و محافظ شخصی

شغل بادیگار یا محافظ شخصی شغلی است که در ارتباط با جان و سلامت افراد در ارتباط است یک محافظ وظیفه دارد که شرایط خطر را شناسایی کرده و برای حفظ جان فرد مورد نظر او را از محل دور نگه دارد .
بادیگار شغلی است در گذر زمان وجود داشته و از قدیم افراد مهم و سرمایه دار و همین طور افراد سر شناس برای اینکه مورد سرقت مالی و جانی و آزار و اذیت قرار نگیرند اقدام به گرفتن بادیگارد می کنند .
این شغل که بسیار حرفه ای و حساس است حتما باید فرد در آن خبره باشد و با پذیرش شرایط خطر و شرایط هایی که ممکن است جان وی در خطر بیافتد اقدام به ورود به آن کند .
او که با این شرایط وارد این شغل در قبال جان و مال افراد نیز مسئول است و اگر آنها با مشکل رو به رو شوند این بادیگارد است که باید پاسخگو باشد و البته گاهی در مراجع قانونی نیز پاسخگو باشد .
میزان درآمد این شغل بسته به سطح تجربه این افراد متفاوت است اگر فردی از یک تا 5 سال تجربه داشته باشد در سطح ورودی قرار دارد و میزان درآمد وی 54 هزار دلار در سال است و اگر او از 5 تا 10 سال سابقه کاری داشته باشد در سطح نیمه حرفه ای قرار دارد و میزان درآمد سالیانه او 69 هزار دلار است و اگر او در سطح حرفه ای قرار داشته باشد یعنی از 10 تا 20 سال سابقه کاری داشته باشد میزان درآمدش 74 هزار دلار در سال است و اگر بیش از 20 سال سابقه داشته باشد در سطح پایانی قرار دارد و میزان درآمدش 65 هزار دلار در سال است .
لازم به ذکر است که در سال های ورودی فرد تازه کار محسوب می شود و در سال های میانی فردی حرفه ای است و از نظر قدرت بدنی نیز در شرایط خوبی قرار دارد ولی بیش از بیست سال فرد از نظر قدرت بدنی افول می کند و کمتر کسی یک بادیگارد مسن را می پذیرد و میزان درآمد وی نیز کمتر می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code